Ordu'da şehit aileleri ve gazilere "Devlet Övünç Madalyası ve Beratı" verildi

banner39

Ordu'da şehit aileleri ve gazilere "Devlet Övünç Madalyası ve Beratı" verildi

19 Mart 2021 Cuma 09:09

Ordu'da, şehit ailelerine ve gazilere "Devlet Övünç Madalyası ve Beratı" verildi.

Ordu'da şehit aileleri ve gazilere "Devlet Övünç Madalyası ve Beratı" verildi

Valilik Toplantı Salonu'nda gerçekleştirilen törende, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. 

Vali Tuncay Sonel, yaptığı konuşmada, bu toprakları vatan yapan ecdadı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, tüm şehitleri, kahraman gazileri rahmetle şükranla ve minnetle andığını söyledi.

Kentte 3 şehit ailesi ve 4 kahraman gaziye Devlet Övünç Madalyası ve Beratı takdim edeceklerini belirten Sonel, devletin, yılın her anı ve gününde şehit aileleri ve gazilerin yanında olduğunu ifade etti.

Sonel, Valilik, Büyükşehir Belediyesi ile bütün kurumların kapısının şehit aileleri ve gazilere sonuna kadar açık olduğunu vurgulayarak, "Evlatlarımız bizim evlatlarımız, anne babalar bizim anne babalarımız, eşler bizim kardeşlerimizdir. Bu aziz vatanımıza, şanlı rengini şehitlerimizin kanından alan al yıldızlı al bayrağımıza, ezanımıza, birlik ve beraberliğimize, bu değerlerimize göz dikenlere de Rabb'im fırsat vermesin." diye konuştu.

Konuşmanın ardından şehit yakınları ve gazilere Devlet Övünç Madalyası ve Beratı takdim edildi.

Vali Sonel, törenin ardından makamında ağırladığı şehit aileleri ve gazilerle bir süre görüştü.

Törene, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Akif Aktaş, Askerlik Şube Başkanı ve Garnizon Komutanı Yarbay Ahmet Meydan, Altınordu Kaymakamı Erkan Karahan, İl Emniyet Müdürü Doğu Ateş,  İl Jandarma Komutanı Albay Gazi Demir, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ender Yanık, şehit aileleri ve gaziler katıldı.


AA
Anahtar Kelimeler
banner5

Yorum Gönder

@name x