Somali'de suikast sonucu ölen mühendis son yolculuğuna uğurlandı


Somali'de suikast sonucu ölen mühendis son yolculuğuna uğurlandı

16 Mayıs 2019 Perşembe 14:31

Aracına yerleştirilen bombanın infilak etmesi sonucu hayatını kaybeden Mustafa Serhat Aydın'ın cenazesi, Artvin'de toprağa verildi.

Somali'de suikast sonucu ölen mühendis son yolculuğuna uğurlandı

Somali'de düzenlenen suikast sonucu yaşamını yitiren Türk mühendisin cenazesi, Artvin'de defnedildi.

Başkent Mogadişu'da 12 Mayıs'ta aracına yerleştirilen bombanın infilak etmesi sonucu yaralanan ve kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden mühendis Mustafa Serhat Aydın'ın cenazesi, Artvin'in Şavşat ilçesine getirildi.

Aydın için ilçedeki Kemalpaşa Camisi'nde düzenlenen cenaze törenine, annesi Ayşe Dursun, eşi Nataliha Aydın, kardeşleri ve yakınlarının yanı sıra Artvin Valisi Yılmaz Doruk, Şavşat Kaymakamı Musa Göktaş, Belediye Başkanı Nihat Acar ve vatandaşlar katıldı.

Öğle vakti kılınan cenaze namazının ardından Aydın'ın cenazesi, Taşköprü köyündeki aile kabristanlığında toprağa verildi.

Cenaze namazının ardından Aydın'ın ailesi ve yakınları adına konuşma yapan Ahmet Karadeniz, cenaze törenine katılarak acılarına ortak olan herkese teşekkür etti.

Şavşat'ın çok değerli bir evladını kaybettiğini belirten Karadeniz, "Bu ölüm normal bir ölüm değil, öldürenleri biliyoruz. Ne için öldürdüklerini de biliyoruz. Eş-Şebab ve benzeri terör örgütlerini ve destekleyenleri lanetliyoruz. Bu ölümü kabul etmiyoruz." dedi.


AA
Anahtar Kelimeler
banner5

Yorum Gönder

@name x