Engelli sporcunun azmi


Engelli sporcunun azmi

20 Şubat 2017 Pazartesi 16:15

Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde doğuştan işitme engelli olan Gökçer Erdoğmuş (21) arkadaşlarının desteği ile geçen yıl başladığı güreşte, Türkiye üçüncüsü oldu.

Engelli sporcunun azmi
 Alaplı ilçesinde doğuştan işitme engelli olan Gökçer Erdoğmuş (21) arkadaşlarının desteği ile geçen yıl başladığı güreşte, Türkiye üçüncüsü oldu. 

Erdoğmuş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, arkadaşlarının tavsiyesi üzerine başladığı güreşle yaşamına yeni bir yön verdiğini ifade etti. 

Güreşte katıldığı ilk Türkiye şampiyonasında önemli başarıya imza attığını dile getiren Erdoğmuş, "Çok çalışarak katıldığım ilk Türkiye Şampiyonasında 97 kiloda Türkiye üçüncüsü olarak milli takım kampına katılmaya hak kazandım. Türkiye üçüncüsü olduktan sonra güreşi daha çok sevmeye başladım. En büyük hedefim Milli takıma katılarak ülkemi dünya, Avrupa ve olimpiyatlarda en iyi şekilde temsil etmek. Bunu için daha çok çalışmam gerektiğini biliyorum." diye konuştu.

Aktif Spor Kulübü Başkanı Hüseyin Uğuz da Gökçer Erdoğmuş'un içine kapanık ve hayata küsmüş biri olarak kendilerine geldiğini ve güreşin onu tekrar hayata bağladığını kaydetti. 


AA
Anahtar Kelimeler
banner5

Yorum Gönder

@name x