Esnaf düzen istiyor


Esnaf düzen istiyor

14 Kasım 2014 Cuma 15:43

Genel seçimlere giderken perakende piyasasını düzenleyen yasa ile ilgili gündem kendini göstermeye başladı. Organize perakende kamuoyu baskısını sürdürüyor.

Esnaf düzen istiyor
Esnaf teşkilatının yasa ile ilgili uyarı, istek ve talepleri yasa taslağından çıkarıldı. Yasa tasarısının son haliyle yasalaşması esnafa her hangi bir katma değeri olmayacaktır. 
Her ne kadar siyasilerin, esnafın yanındayız, esnafa destek vermeliyiz, bende esnaf çocuğuyum gibi sözlerle esnafının yanında olduklarını göstermeye çalışırlarsa da bu kişilerin esnafı göz ardı ettiği ortada. 

İstanbul Bakkallar Odası (İSTBAKO) Başkanı İsmail Keskin, “teşkilatımızın ve bizlerin bu kadar çalışma, çaba ve gayretlerinden sonra yasanın bu hale gelmesi bütün beklentilerimizi ortadan kaldırmıştır. Talebimiz anayasanın esnaf ile ilgili 173.maddesinin gereğinin yerine getirilmesidir” dedi. 

Keskin, “Ankara da 26-27 Kasım da yapılacak 4.Esnaf ve Sanatkarlar Şurasında esnafın ve perakende piyasasını düzenleyen yasanın esnafın talepleri doğrultusunda yeniden değerlendirilmesini bekliyoruz. Esnaf perakende piyasası kural ve düzen istiyor” diye ifade etti.             
banner5

Yorum Gönder

@name x