BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNDEN ANLAMLI SERGİ

banner39

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNDEN ANLAMLI SERGİ

01 Nisan 2022 Cuma 17:29

Ordu Büyükşehir Belediyesi, dünyanın en önemli sanatçılarından Leonardo da Vinci’nin ölümünün 500’üncü yılı anısına Türkiye’nin önde gelen kültür ve sanat insanının çalışmalarından oluşan “Leonardo da Vinci’ye Saygı” sergisini Ordulularla buluşturacak. Sergi açılışı 1 Nisan Cuma saat 17.30’da Taşbaşı Sanat Alanı’nda gerçekleştirilecek.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNDEN ANLAMLI SERGİ
Rönesans döneminde yaşamış dünyanın en önemli sanatçılarından Leonardo da Vinci’nin ölümünün 500’üncü yılında, Türkiye’den bir grup ressam, heykeltıraş, yazar, şair, yönetmen ve gazeteci bir yolculuğa çıktı. Paris’te yaşayan ressam Onay Akbaş’ın düşlediği “Leonardo da Vinci’ye Saygı” projesini hayata geçirmek üzere Arete Project’in desteğiyle gerçekleşen yolculuk, Leonardo da Vinci’nin ömrünün son üç yılın geçirdiği Fransa’nın Amboise kasabasında noktalandı.

 

Amboise’de, Leonardo da Vinci’nin yaşadığı evde, bahçesinde, atölyesinde, anısına yapılan müzede onun izlerini süren grup, bu özel ortamlarda duyumsadıklarını yolculuk sonrası kendi alanlarında yorumladı.
 


Türkiye’nin önde gelen kültür ve sanat insanlarının bu yolculuğun ardından yaptığı eserler, Emre Sefer’in yapımcılığını, İbrahim Karaoğlu’nun küratörlüğüyle “Leonardo da Vinci’ye Saygı” sergisinde bir araya getirildi. Birçok ilde gerçekleştirilen sergi, şimdi ise Ordu Büyükşehir Belediyesinin ev sahipliğinde Taşbaşı Sanat Alanında Ordulu sanatseverlerle buluşturulacak. Sergi, 1 Nisan Cuma saat 17.30’da açılacak ve Leonardo Belgeseli’nin gösterimi yapılacak.Sergi 5 Mayıs’a kadar ücretsiz gezilebilecek.

Ordu Büyükşehir Belediyesi
Anahtar Kelimeler
banner5

Yorum Gönder

@name x