Sevindi: ‘Böylesi ender günleri iyi değerlendirmeliyiz’
banner40

banner39

Sevindi: ‘Böylesi ender günleri iyi değerlendirmeliyiz’

15 Haziran 2024 Cumartesi 09:52

Başkan Sevindi mesajında; “Sevgi, saygı, sevinç, kardeşlik ve paylaşma gibi kavramları içeren dini bayramlarımız, manevi tarafımızı kuvvetlendiren, olumlu bir toplumsal bakış kazandıran, birbirimizi anlamamıza, bağışlamamıza ve kenetlenmemize vesile olan özel günler, hafızalardan silinemeyecek tatlı anlardır.

Sevindi: ‘Böylesi ender günleri iyi değerlendirmeliyiz’
 Böylesi ender günleri iyi değerlendirmeli, günlük yaşantımızda her an gerçekleştiremediğimiz eş, dost, aile ziyaretlerini normalleşme sürecinde kurallara riayet ederek yerine getirmeli, kırgınlıkları unutmalı, özellikle büyüklerimizin gönlünü ve hayır dualarını almalı, çocuklarımızı sevindirmeliyiz. Bu çerçevede hayırda önde giden Amasya halkının, bu Kurban Bayramı’nı da en iyi şekilde değerlendireceğinden, ihtiyaç sahipleri ile buluşup, onların sorunlarına yardımcı olacağından hiç şüphem yoktur. Yine aynı şekilde ilimizdeki gazi ve şehit yakınlarımızın da hemşerilerimizce yalnız bırakılmayacağı kanaatindeyim. Bu vesileyle aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize ve şehit yakınlarımıza da esenlikler diliyorum” dedi.
‘Kurban, Allah’ın rızasına ermek üzere gerçekleştirilen bir ibadettir’
Sevindi mesajının devamında şunları kaydetti; “Bayramların acıya dönüşmemesi adına da vatandaşlarımızı trafikte daha dikkatli olmaları yönünde uyarmak istiyorum. Sağlıklı bir şekilde yolculuk etmek, hız limitini aşmamak, emniyet kemerimizi bağlamak ve uzun süre araç kullanmamak ailemizi, sevdiklerimizi üzmeden uzaklara ulaşmanın en önemli kuralıdır. Halkımızın bu konularda da duyarlılık göstereceğine olan inancım tamdır. Rabbimize yakınlaşmak anlamına gelen kurban, Allah’ın rızasına ermek üzere gerçekleştirilen bir ibadettir. Kuşkusuz kestiğimiz kurbanlar insani duygularımızı derinleştirmekte, merhamet duygularımızı harekete geçirmekte, kendimize ve çevremize karşı sorumluluklarımızın farkına varmamızı sağlamaktadır. Kurbanlarımızın belirlenen kurallar çerçevesinde ve belediyemizin belirlediği alanlarda kesilmesine özen gösterip, bu süreçte vekâlet ya da satın alma yoluyla gerçekleştireceğimiz ibadetimizin Allah katında kabul görmesini diliyor, ihtiyaç sahiplerini de unutmamanızı temenni ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle, vatandaşlarımızın huzur ve güven içerisinde bayram geçirmeleri için Kurban Bayramı süresince görev yapacak olan tüm güvenlik görevlilerine, sağlık, itfaiye ve zabıta personelleri başta olmak üzere tüm çalışanlara başarılar diliyorum. Bütün vatandaşlarımızın, kamu görevlilerinin, sivil toplum kuruluşlarının ve basın mensuplarının mübarek Kurban Bayramı’nı kutluyor, en içten sevgi ve saygılarımı sunuyorum” diye konuştu.

Amasya Belediyesi

Anahtar Kelimeler
banner5

Yorum Gönder

@name x