Kapalı pazaryeri için kura çekimi yapıldı
banner40

banner39

Kapalı pazaryeri için kura çekimi yapıldı

20 Haziran 2024 Perşembe 10:05

Düzce Belediyesi tarafından Hamidiye Mahallesi’nde inşa edilen kapalı pazaryeri için kura çekimi yapıldı. Noter huzurunda gerçekleştirilen kura çekiminde, 189 hak sahibinin tezgahları belirlendi. Esnaf Odası Başkanları, Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’ye teşekkürlerini iletti.

Kapalı pazaryeri için kura çekimi yapıldı
Düzce’nin kuzeybatısındaki mahallelere hizmet veren Salı Pazarı için Düzce Belediyesi tarafından inşa edilen Hamidiye kapalı pazaryerindeki tezgahların sahipleri kura çekimi ile belirlendi. Prof. Dr. Erol Güngör Kültür Merkezi’nde düzenlenen kura çekimine; Düzce Belediyesi Başkan Yardımcısı Cihan Ünal, Zabıta Müdürü Selçuk Yıldırım, Düzce Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (DESOB) Başkanı Mustafa Kayıkcı, Sebze ve Balıkçılar Esnaf Odası Başkanı İslam Batuhan Yangaz, Seyyar Pazarcılar Esnaf Odası Başkanı Fatih Sarıbostan, Ziraat Odası Başkanı Aydın Topuz ile pazarcı esnafı katıldı.

“BURADA TİCARETİMİZ BÜYÜYECEK”

Sebze ve Balıkçılar Esnaf Odası Başkanı İslam Batuhan Yangaz, Hamidiye Pazaryerinin yaklaşık 20-25 yıldan beri aynı yerde hizmet verdiğini ifade ederken, “Mahallelinin, etraftaki insanların ve esnafların da alıştığı bir konum. Eski yerde açık alanda yaklaşık 4 bin m2 açık alanda ticaretimizi yaparken, 2 bin 500 m2 kapalı yerde yapacağız. Esnafların biraz tezgahları daraldı, ancak burada ticaretimiz büyüyecek. Kuranın hayırlı olmasını diliyorum. Pazaryerinde bazı eksikliklerimiz var. Onlar da kısa sürede tamamlanacak. Geçiş süreci yakın zamanda bitirilecek. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.

BAŞKAN ÖZLÜ’YE TEŞEKKÜR

Seyyar Pazarcılar Esnaf Odası Başkanı Fatih Sarıbostan ise, “Bir pazaryerimiz daha gerçek kimliğine kavuşuyor. Sayın Belediye Başkanımız Dr. Faruk Özlü’ye teşekkür ediyorum. İnşallah bütün pazarcı esnafımıza, bu pazaryerinin hayırlar ve uğurlar getirmesini temenni ediyorum. Şimdiden kura sonuçlarının hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

Ziraat Odası Başkanı Aydın Topuz da, kapalı pazaryerini üretici esnafına kazandıran Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’ye teşekkür ederek, esnaflara bol kazanç ve bereket diledi.

Zabıta Müdürü Selçuk Yıldırım, kura çekiminin 3 aşamalı olacağını, ilk etapta üreticilerin, ardından tuhafiyecilerin, akabinde ise sebze-meyve esnafının tezgahlarının belirleneceğini ifade ederek, “Şimdiden bol bereketli kazançlar diliyorum. Hepinize hayırlı uğurlu olsun” şeklinde konuştu.

Düzce 2. Noteri huzurunda gerçekleştirilen kura çekimine, 50 üretici, 69 tuhafiyeci, 79 sebze-meyve satan pazarcı olmak üzere toplam 189 hak sahibi katıldı. Kura sonucu pazaryerindeki tezgahların sahipleri belirlendi.

Hamidiye, Sancaklar, Körpeşler, Çamköy, Karaca, Beyciler, Akınlar, Karacahacımusa, Sarayyeri ve Arapçiftliği mahalleleri başta olmak üzere, şehrin birçok bölgesine hizmet verecek olan Hamidiye Pazaryerine taşınma işlemi Kurban Bayramı sonrası yapılacak. Her Salı açılacak olan pazaryeri esnafların ve vatandaşların daha nezih bir ortamda alışveriş yapabilmelerine imkan sunacak.

Düzce Belediyesi

Anahtar Kelimeler
banner5

Yorum Gönder

@name x