Kanyonda ayağı kırılan kişiyi sırtında taşırken düşerek yaralandı


Kanyonda ayağı kırılan kişiyi sırtında taşırken düşerek yaralandı

06 Ağustos 2018 Pazartesi 11:28

Kastamonu'nun Pınarbaşı ilçesinde dünyanın en derin ikinci kanyonu olarak gösterilen Valla Kanyonu'nda düşerek yaralanan iki kişi UMKE ve AFAD ekiplerince kurtarıldı. Yaralıyı sırtına alarak kurtarmaya çalışan Mehmet Çelik'in (44) de düşmesi sonucu bacağı kırıldı. Çelik (fotoğrafta), UMKE ekiplerince Kastamonu Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Kanyonda ayağı kırılan kişiyi sırtında taşırken düşerek yaralandı
 Kastamonu'nun Pınarbaşı ilçesinde dünyanın en derin ikinci kanyonu olarak gösterilen Valla Kanyonu'nda düşerek yaralanan iki kişi UMKE ve AFAD ekiplerince kurtarıldı.

Pınarbaşı Kaymakamlığı, Pınarbaşı Belediyesi ile Kanyon ve Doğa Sporları Araştırma Derneği iş birliğinde düzenlenen 2. Türkiye Kanyon ve Doğa Sporları Festivali kapsamında gruplar tarafından Valla Kanyonu'na girildi. 

Kanyona giren Erdal Başaran'ın (40) dengesini kaybedip düşmesi sonucu ayağında kırıklar oluştu.

Yaralıyı sırtına alarak kurtarmaya çalışan Mehmet Çelik'in (44) de düşmesi sonucu bacağı kırıldı.

Yaralanan iki kişi kanyondan UMKE ve AFAD ekiplerinin yardımıyla çıkarıldı.

Cide Devlet Hastanesi'ne götürülen yaralılardan Mehmet Çelik UMKE ekiplerince Kastamonu Devlet Hastanesi'ne, Erdal Başaran da Azdavay Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Öte yandan Mehmet Çelik'in Cide Belediyesinde görev yaptığı festival kapsamında Pınarbaşı ilçesine görevlendirildiği öğrenildi.

AA
Anahtar Kelimeler
banner5

Yorum Gönder

@name x