Havza'da polis evden hırsızlıklara karşı uyardı


Havza'da polis evden hırsızlıklara karşı uyardı

28 Temmuz 2020 Salı 16:51

Havza İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Amirliğince vatandaşları, evden yapılan hırsızlığa karşı bilgilendirildi.

Havza'da polis evden hırsızlıklara karşı uyardı

Toplum destekli polisler, ilçe pazarı ve halkın yoğun olduğu Mehmetçik Meydanı ile Kevser Parkı'nda broşür dağıtarak evden hırsızlık olaylarına karşı alınabilecek emniyet tedbirleri hakkında bilgilendirme yaptı.

Kaçıncı katta ya da hangi konumda olursa olsun, her ev ve iş yerinin hırsızların hedefi olabileceğine dikkati çeken polisler, alınması gereken önlemler hakkında şu bilgileri paylaştı:

"Kişi, evini ya da iş yerini kısa bir süreliğine terk edecek olsa bile kapısını mutlaka kilitlemeli. Yarım saatliğine komşuya kadar gidip geleceğim, bir şey olmaz diye düşünmemeli. İçeride kimsenin olmadığını anlayan hırsızlar, çok kısa bir süre içinde eve girip çıkabilirler. Sadece dış kapının değil, varsa balkon ve teras kapılarının da sağlamlıkları ve içeriden kilitlenebiliyor olmaları da aynı derecede önem taşıyor. Dış kapınızın her zaman kilitli olduğundan emin olun. Balkon ve teras kapılarınızın içeriden kilitlenebilir olmasına dikkat edin. Delinme olanağı olmayan emniyetli kilit göbekleri kullanın. Kapıda zincir ve emniyet kilidi bulundurun. Kapı anahtarınızı paspas altı, ayakkabı içi, elektrik ve su saati gibi akla gelebilecek yerlere saklamayın. Ev civarında dolaşan şüpheli kişiler görüldüğünde ise 155 polis imdat hattına hemen bilgi verin."


AA
Anahtar Kelimeler
banner5

Yorum Gönder

@name x