Devrilen tırdaki arı kovanları karayoluna saçıldıDevrilen tırdaki arı kovanları karayoluna saçıldı

23 Mayıs 2018 Çarşamba 12:21

Bayburt'ta arı kovanı yüklü tırın devrilmesi sonucu bir kişi yaralandı, etrafa saçılan arıların sokması nedeniyle itfaiye eri, trafik polisi ve arıcı hastaneye kaldırıldı. Kaza nedeniyle karayoluna saçılan arı kovanlarını çevredeki arıcılar özel kıyafetleri ile yol kenarına taşıdı.

Devrilen tırdaki arı kovanları karayoluna saçıldı
 Bayburt'ta arı kovanı yüklü tırın devrilmesi sonucu bir kişi yaralandı, etrafa saçılan arıların sokması nedeniyle itfaiye eri, trafik polisi ve arıcı hastaneye kaldırıldı.

Samsun'dan Erzurum'a arı kovanı taşıyan Selim Kalender idaresindeki 53 K 1912 plakalı tır, Gümüşhane-Bayburt karayolu Nişantaşı köyü mevkisinde refüje devrildi.

Kazada hafif yaralanan sürücü Kalender, Bayburt Devlet Hastanesine kaldırıldı.  

Kovanlardan çevreye dağılan arılar nedeniyle polis, jandarma, itfaiye ve sağlık ekipleri kaza yerine yaklaşmakta zorlandı. 

Yaralı sürücüyü devrilen araçtan çıkarmak için çalışma yapan itfaiye görevlilerinden biri ile trafik polisi ve olay yerinde çalışma yapan arıcılardan birini çok sayıda arı soktu. Bu kişiler sağlık ekiplerince Bayburt Devlet Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı. 

Ekipler, kaza nedeniyle kısa süre ulaşıma kapanan karayoluna duba koyarak trafik akışını kontrol altına aldı. Tek şeritten kontrollü ulaşıma açılan yolda ekipler, sürücüleri arılardan zarar görmemeleri için araç camlarını kapatmaları konusunda uyardı. 

Kazayı duyan bölgedeki arıcılar, özel kıyafetleriyle arı kovanlarını toplama çalışmasına katıldı. 

    

AA
Anahtar Kelimeler
banner5

Yorum Gönder

@name x