Bakan Bak'tan yaz tatilinde "spor yapın" tavsiyesi


Bakan Bak'tan yaz tatilinde "spor yapın" tavsiyesi

08 Haziran 2018 Cuma 12:58

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Rize'nin Pazar ilçesinde Ahmet Mesut Yılmaz İlköğretim Okulunda karne törenine katıldı.

Bakan Bak'tan yaz tatilinde "spor yapın" tavsiyesi
 Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, "Hedefimiz öğrencilerimizin en az iki dalda spor yapması, lisanslı olması." dedi.

Bak, Rize'nin Pazar ilçesinde Ahmet Mesut Yılmaz İlkokulu'ndaki karne dağıtım töreninde yaptığı konuşmada, öğrencilerden bir hafta dinlendikten sonra Gençlik ve Spor Bakanlığı ile yerel yönetimlerin açtığı yaz spor okullarına başvurmalarını istedi.

Öğrencilere spor yapmalarını tavsiye eden Bak, "Bütün okullarda yetenek taraması başlattık. Yetenek taraması ile Türkiye'de spor altyapısını geliştirmek istiyoruz. Futboldan yüzmeye, basketboldan voleybola, atletizmden yelkene kadar her alanda yaz spor okullarımız var. Orada çocuklarımızın sporla iç içe olmasını arzu ediyoruz. Hedefimiz öğrencilerimizin en az iki dalda spor yapması, lisanslı olması. Okullarda spor kulüpleri oluşturarak da rekabeti, mücadeleyi artırmak." diye konuştu.

Bak, sporun yaşamın her anında gerekli olduğunun altını çizerek, "Spor, gelişiminize etki edecek bir olgu. Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak geçtiğimiz yıl yaz spor okullarında 1,5 milyondan fazla gencimizle buluştuk. Her ilimizde ve ilçemizde spor okulları açıyoruz. Salonlarımız çocuklarımızın emrinde. Özellik hükumetimiz döneminde binlerce tesis yapıldı, eserler ortada." ifadelerini kullandı.

- "Dedelere sesleniyoruz, torunlarını alsınlar spor salonlarına getirsinler"

Velilerden de çocuklarını spora yönlendirmelerini isteyen Bak, şu değerlendirmede bulundu:

"Çocuklarımızı yaz spor okullarına bekliyoruz. Hoplasınlar, zıplasınlar, koşsunlar çünkü onların hakkı. Karnelerini aldılar, yoğun bir tempodan çıktılar. Çocuklarımız bizim geleceğimiz, canımız, ciğerimiz. Onların iyi bir eğitim almalarını istiyoruz. Karnelerini aldılar, sonuç ne olursa olsun onları kucaklayalım, şefkatli davranalım ve ellerinden tutalım. Dedelere sesleniyoruz, torunlarını alsınlar spor salonlarına getirsinler. Kendileri de orada onları izlesin ve takip etsinler. Dede torun, nine torun hepsini birlikte sahalara, spor salonlarına, havuzlara bekliyoruz."

Öğrencilere karne dağıtan Bak, çeşitli spor etkinliklerinde başarılı olanlara da madalya verdi.

Bak, daha sonra Pazar Sosyal Güvenlik Kurumu yeni hizmet binasının açılışını yaptı ve Pazar Gençlik Merkezi binasının temel atma törenine katıldı.


AA
Anahtar Kelimeler
banner5

Yorum Gönder

@name x