Ankara’nın parklarında 360 derecelik sanal gezi


Ankara’nın parklarında 360 derecelik sanal gezi

16 Mayıs 2013 Perşembe 10:47

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Ankara Kalesi ile Başkent'in simgesi haline gelen dev rekreasyon alanlarını internet üzerinden sanal geziye açtı. Hacı Bayram Veli Camii ile ilgili daha önce hazırlanan 360 derecelik sanal turun ardından Ankara...

Ankara’nın parklarında 360 derecelik sanal gezi
Ankara Büyükşehir Belediyesi, Ankara Kalesi ile Başkent'in simgesi haline gelen dev rekreasyon alanlarını internet üzerinden sanal geziye açtı. Hacı Bayram Veli Camii ile ilgili daha önce hazırlanan 360 derecelik sanal turun ardından Ankara Kalesi, Gençlik Parkı, Altınpark, Göksu Park, Mogan Parkı, Mavi Göl, Harikalar Diyarı, Dikmen Vadisi 2. Etap, Dikmen Vadisi ve 50. Yıl Parkı da http://video.ankara.bel.tr/360derece/ adresinde ziyaretçilerini bekliyor.

Büyükşehir Belediyesi resmi internet sitesi üzerinde, sağ sütunda bulunan “360 derece Ankara Sanal Tur” linki Başkent’in tarihi simgeleri ile parklarına açılan yeni bir pencere oldu. Ankara’dan uzakta yaşayan ve memleket hasreti çekenler, hafta sonunda keyifli vakit geçirmek için mekan arayanlar, yaşadığı kenti daha da yakından tanımak isteyenler için eşsiz bir fırsat sunan 360 derece Ankara uygulaması ile Hacı Bayram Camii’nin ardından Ankara Kalesi ve dev rekreasyon alanları da ziyaretçilere kapılarını açtı.

Büyükşehir Belediyesi yetkililerinden verilen bilgiye göre hava ve karadan sanal gezinti sistemi yüksek hassasiyetle gerçekleştirildi. Sanal gezinti sırasında ziyaretçiler, bulundukları görüntünün etrafında 360 derece dönebildikleri gibi, küçük yuvarlaklar halinde işaretlenen başka bölgelere de geçiş yapabiliyor. Şimdilik parklardan sonbahar ve kış manzaralarının yer aldığı görüntülere kısa süre içinde bahar ve yaz renklerinin hakim olduğu daha canlı manzaralar da eklenecek.
Anahtar Kelimeler
banner5

Yorum Gönder

@name x