Ereğli'de elektronik atıklar toplanıyorEreğli'de elektronik atıklar toplanıyor

01 Mart 2018 Perşembe 17:17

Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Batı Karadeniz Bölgesi'nin elektronik atık toplayan tek belediyesi olduklarını söyledi.

Ereğli'de elektronik atıklar toplanıyor
 Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Batı Karadeniz Bölgesi'nin elektronik atık toplayan tek belediyesi olduklarını söyledi.

Başkan Uysal, gazetecilere yaptığı açıklamada, 2015'ten itibaren ilçe genelinde elektrikli ve elektronik atıkların ayrı ayrı toplandığını söyledi.

Belen Sanayi Sitesi girişinde, bin 500 metrekarelik alanın elektronik atık toplama merkezi olarak hizmete girdiğini anlatan Uysal, şöyle konuştu:

"Bildiğiniz gibi proje kapsamında elektronik atık getirme merkezi ile atık toplama noktaları oluşturmuştuk. İki yıldan bu yana vatandaşların adreslerinden elektronik atıklarını alıyoruz. Okullarda verilen eğitimler yanında elektronik atık toplama yarışmaları düzenleyerek proje üzerinde önemli çalışmalara imza atıyoruz. İlçe halkımızı bu atıklar konusunda duyarlı olmaya ve belediyemizle işbirliği yapmaya davet ediyorum. Bu atıklar geri dönüşümle ülke ekonomisine kazandırılıyor."

Ereğli Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Namık Şahin ise, insan sağlığını tehdit eden elektronik atıkların diğer atıklardan ayrı toplanması gerektiğini kaydetti.

AA
Anahtar Kelimeler
banner5

Yorum Gönder

@name x