"Vatanıma Gidiyorum" projesiyle Çorum'u gezdiler


"Vatanıma Gidiyorum" projesiyle Çorum'u gezdiler

18 Ekim 2016 Salı 09:11

Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanlığı'nın Evliya Çelebi Programı kapsamında yürütülen "Vatanıma Gidiyorum" projesi kapsamında Almanya'daki camilerde Kur'an-ı Kerim öğrenen 20 öğrenci Çorum'u gezdi

"Vatanıma Gidiyorum" projesiyle Çorum'u gezdiler
 Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanlığı'nın Evliya Çelebi Programı kapsamında yürütülen "Vatanıma Gidiyorum" projesi kapsamında Almanya'daki camilerde Kur'an-ı Kerim öğrenen 20 öğrenci Çorum'u gezdi.
Proje kapsamında öğretmenleriyle Çorum'a gelen ve kentin tarihi, turistik mekanlarını ziyaret eden öğrenciler, dini ve milli değerleri ön plana çıkaran ebru, tezhip, sıra gecesi, tasavvuf musikisi ve sohbet programlarına katıldılar.

Tarihi Velipaşa Konağı'nda öğrencilerle bir araya gelen Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Gül, çocuklarla sohbet ederek, onlara çeşitli hediyeler verdi. 

Gurbetteki vatandaşların Türkiye'yi daha iyi tanımaları ve kültürlerine sahip çıkmaları gerektiğini ifade eden Gül, "Sizler de bizim evlatlarımızsınız. Sizlerin vatanınızı daha iyi tanıması ve kültürünüze sahip çıkması amacıyla yapılmış olan bu çalışmayı önemsiyoruz. Bu çerçevede belediye olarak Çorum’da yapacağınız etkinliklerde gerekli tüm desteği sağlayacağız.” dedi.


AA
Anahtar Kelimeler
banner5

Yorum Gönder

@name x