Paris'te yeni bir rehine krizi


Paris'te yeni bir rehine krizi

16 Ocak 2015 Cuma 15:25

Fransa yeni bir rehine krizi yaşıyor.

Paris'te yeni bir rehine krizi
Paris'te yeni bir rehin alma olayının olduğu bildirildi. Fransız televizyon kanalı BFMTV, Paris'in batısında yer alan Hauts-de-Seine komününe bağlı Colombes bölgesinde bir postanede iki yada üç kişinin rehin alındığını duyurdu.İlk edinilen bilgilere göre olayda terör şüphesi bulunmadığı kaydedildi.
Polis pazarlık yapıyor

Rehine olayı sonrası posta ofisinin etrafı polis tarafından kordon altına alındı. Polis helikopterleri de, bölgede bulunuyor. Polisin rehine olayını sonlandırmak için silahlı saldırganla pazarlığa başladığı belirtildi.

Sabah saatlerinde bomba paniği

Sabah saatlerinde de Paris'teki Gare de l'Est tren garı bomba ihbarı nedeniyle ulaşıma kapatılmış ve tahliye edilmişti. Yaklaşık 2 saat sonra ulaşıma açılan garda, paniğe, unutulan bir valizin neden olduğu belirtilmişti.

Paris'te 7 Ocak'ta başlayan ve üç gün ard arda devam eden üç ayrı terör saldırısında 17 vatandaş hayatını kaybetmiş, polisin düzenlediği operasyonlarda üç terörist ölü ele geçirilmişti.

Bugün sabaha karşı ise geçen hafta yaşanan saldırılarla ilgili Paris ve çevresinde düzenlenen operasyonlarda 12 kişi gözaltına alınmıştı.  
Anahtar Kelimeler
banner5

Yorum Gönder

@name x